👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق هدف از نقشه كشی

ارتباط با ما

... دانلود ...

بخشی از متن:

به طور كلی نقشه های مورد نیاز اجزای كی ساختمان را میتوان به سه دسته تقسیم كرد:

1- طراحی ساختمان: این نقشه ها را مهندسین آرشیتكت تهیه می نمایند

2- نقشه های اجرایی: مانند پلانهای مختلف، برشها،‌ دتایلاه، نماها و غیره

3- نقشه های تاسیسات: مانند نقشه های برق، آبرسانی،‌ فاضلاب،‌ تهویه

اهمیت نقشه كشی در ساختمان:‌

نقشه كشی در ساختمان یكی از مهمترین دروس فنی است. نقشه ، زبان افراد فنی است. برای یك فرد فنی بسیار مهم است كه این زبان را بشناسد و رموز آن را بداند. بدین معنی كه بتواند نقشه ای را درست و خوب ترسیم كند و قادر به درك و خواندن آن باشد. نقشه كشی در رشته ساختمان هم كاری است فنی و هم هنری، یعنی یك نقشه را هم باید از نظر رعایت نكات فنی درست كشید و هم باید خوب و زیبا كشید.

آنچه به قسمت فنی مربوط است تسوط هنر آموز در كلاس بیان خواهد شد و شما فرا خواهید گرفت ولی قسمت دوم یعنی زیبا كشیدن را باید با تمرین و كوشش مداوم به دست آورد تا هم درست و هم زیبا ترسیم كنید.

وسایل نقشه كشی:

1 - تخته رسم و میز نقشه كشی. 2 - خط كشی T . 3 - خط كش اشل (مقیاس). 4- گونیاهای نقشه كی 30 ، 45 و 60 درجه. 5 - مداد پاك كن. 6 - برس نقشه كشی . 7- مدادهای نقشه كشی. 8 - مداد تراش. 9 - نوارچسب كاغذی. 10 - دستگاه نقشه كشی (درافتینك). 11 - چراغ میز نقشه كشی. 12- صندلی های نقشه كشی. 13- جعبه پرگار. 14- پرگار كشویی. 15- گونیای متحرك. 16- كاغذهای نقشه كشی. 17- كاتر یا برش دهنده. 18- خط كش فلزی. 19- نقاله. 20- شابلونها (اشكال هندسی، مبلمان ،‌تاسیسات، حروف و اعداد، شابلن خطط منحنی (پیستوله). 21- راپید شابلن نویسی. 22- راودیس 23- گرافوس. 24- راپید وگراف. 25- مركب. 26- خط كش معمولی. 27- لتراست و زیباتون. 28- نوار دور نقشه. 29- دستگاه نوگیر یا نوارزن.

1 - تخته رسم (میز نقشه كشی):

تخته رسم را معمولا” از چوب درخت كاج و یا گردو می سازند تا در مقال عوامل جوی مثل گرما، سرما،‌ رطوبت مقاومت داشته باشند. معمولا” در طرفین تخته رسمها باریكه ای از چوب سخت تعبیه می كنند. تخته رسمها یا روی دو پایه شیب دار ثابت قرار می گیرند و یا اینكه روی دو پایه بلند كه تخته رسم قابل بالا و پائین رفتن است نصب می شود. در این حالت میتوان شیب تخته رسم را به دلخواه تنظیم كرد.

تخته رسمهایی كه روی پایه های متحرك نصب می شوند، میز نقشه كشی نامیده می شوند و اندازه تخته رسم ها استاندارد شده است و در مقابل جدول زیر می باشد،‌ اما در بازار تخته رسمهایی غیر از اندازه های استاندارد شده نیز یافت می شود.

👇محصولات تصادفی👇

بایسته های حرفه وکالت در مبانی نحوه برخورد با موکل،همکار و قوه قضائیه و آسیب شناسی آن تأثیر عوامل کلیدی موفقیت مدیریت دانش بر یادگیری سازمانی گزارش كارآموزی پالایش فاز 2 و 3 پارس جنوبی سوالات محاسبات عمران سال (آذر)84 پایه 1 همراه با پاسخنامه دانلودکارآموزی-کنترل-کیفیت-90-ص