👈 فروشگاه فایل 👉

ترجمه مقاله روابط شی و مراقبت از مبتلایان به سایکوز

ارتباط با ما

... دانلود ...

روابط شی و مراقبت از مبتلایان به سایکوز

نظریه های روابط شی رفتارهای انسان را در چارچوب تجربیات درونی او در ارتباط با دیگران، که "اشیاء" نامیده میشوند، شرح میدهد. درونی سازی روابط، انطباق فرافکن، و کف نفسمفاهیمی هستند که در نظریه های روابط شی وجود دارند و رفتار ناکام کننده در بیماران سایکوتیک حاد را توضیح میدهند. همچنین، این مفاهیم چارچوبی را برای درک واکنش های پرستاران بالینی درمقابل رفتارهای بیماران سایکوتیک فراهم می اورد.این مقاله به توضیح مفاهیم اساسی نظریه روابط شی می پردازد و این مفاهیم را با ذکر یک مثال موردی روشنتر میکند و پیشنهاد میکند که پرستاران بالینی از این نظریات در مداخله های خود استفاده کنند.

نشانه های سایکوتیک بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی معمولا برای پرستارانشان عجیب و غیرقابل درک است و به نظر میرسد که به جز دارو درمانی راهی برای کنترل انها وجود ندارد. اگرچه دارو درمانی سایکوز را تسکین میدهد اما توضیحی برای ان ارائه نیمدهد- مگر در مواردی که بیمار به دارودرمانی پاسخ مثبت میدهد که این امر نشان میدهد اسکیزوفرنی پایه­ی زیستی دارد. با این وجود، همانطور که ثابت شده است که سردرد به خاطر استرس ایجاد میشود اما میتوان ان را بازداری غدد درون ریز تسکین داد، میتوان گت که اسکیزوفرنی نیز هم ریشه زیستی دارد و هم ناشی از استرسورهای روانی و اجتماعی است. در مورد سردرد میتوان گفت که بهم خوردن تعادل غدد درون ریز و استرس که در ماهیچه ها تنش ایجاد میکنند، دو عامل جدا از هم نیستند که با عملکردهای جداگانه منجر به سردرد شوند؛ بلکه هر یک از دیدگاه خود سردرد را توضیح میدهند. اگرچه پژوهش هایی که زیستی بودن اسکیزوفرنی را تایید میکنند بسیار زیاد هستند و در انها جای بحثی نیست، اما دلایل دیگری نیز برای بروز این اختلال وجود دارد که به همان اندازه معتبر هستند. این پژوهش یکی دیگر از دلایل ابتلا به اسکیزوفرنی- نظریه های روابط شی- را مطرح میکند. نظریه های روابط شی چارچوبی را برای توضیح نشانه های اسکیزوفرنی ارائه میدهد که برای پرستاران بیماران اسکیزوفرنی حاد قابل درک است.

👇محصولات تصادفی👇

پروژه کامل اتوکد آپارتمان مسکونی 4 طبقه دارای نما و برش قابل ویرایش تحقیق تراشه های زیستی ترانسها خشک و روغنی(مقایسه های ترانس) پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی دانلود فایل ورد Word پروژه ترکیب وب سرویس‌ها مبتنی بر معیار‌های کیفیت سرویس‌ با استفاده از رویکرد فرا مکاشفه‌ای