👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت پیلونفریت در كودكان

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقدمه

فعالیت غیر معمول باكتری‌ها در دستگاه ادراری علایمی را ایجاد می‌كند كه به عنوان عفونت ادراری شناخته می‌شوند. عفونت‌های ادراری بسیار شایع و متنوع هستند.

دختران از نقطه نظر ساختاری و كاركردی، بیشتر در معرض عفونت‌های ادراری قرار دارند. اهمz علل ساختاری عفونت‌پذیری دختران در دستگاه ادراری به قرار زیر است:

1- طول مجرای ادرار در خانم‌ها كمتر است.

2- خانم‌ها پروستات ندارند. این غده تنها در آقایان وجود دارد. در ترشحات پروستات «تركیبات روی دار» وجود دارد كه سبب مرگ عوامل عفونی می‌شود. علایم تحریكی ادرار شامل تكرر، نیاز شدید به دفع ادرار، شب ادراری و سوزش در اكثر موارد وجود دارند، درد در ناحیه پایین كمر و شكم نیز وجود دارند. از بین عفونت‌های ادراری، دو عفونت پیلونفریت حاد و مزمن در كودكان شایع‌تر است.

پیلونفریت حاد:

پیلونفریت حاد یعنی عفونت حاد نسج كلیه و دستگاه جمع‌كننده ادرار. این بیماری در جنس مونث شایع است. سه گروه از آن‌ها بیشتر در معرض این عفونت هستند:

دختر بچه‌های دبستانی

دختران در زمان شروع بلوغ

زنان بعد از ازدواج و شروع مقاربت

نسج كلیه از دو طریق عفونی می‌شود:

از طریق صعود عوامل عفونی از مثانه

از طریق خون

👇محصولات تصادفی👇

یک طرح مبتنی بر مصافت برای شناسایی حمله کرم‌چاله در شبکه‌های حسگر بیسیم (ترجمه مقاله) زمین شناسی استان همدان عملیات بانکی و حسابداری بانک صادرات ترجمه کامل و روان و تجزیه و تحلیل روش AES پروژه کارآفرینی کارگاه تولید پارچه خود تمیز کن و ضد باکتری